Bielorusi vyhrali v poslednom zápase s Nórskom (VIDEO)

Bielorusi zdolali vo svojom záverečnom zápase v parížskej B-skupine MS Nórsko 4:3. Nóri obsadili v skupine 6. miesto, Bielorusko skončilo na 7. priečke a celkovo 13.

 Bielorusi nastúpili na záverečný zápas už bez bratov Sergeja a Andreja Kosticynovcov, či brankára Kevina Lalanda. Prvú šancu mala bratská dvojica Nórov, K. A. Olimb poslal strieľanú prihrávku na M. Olimba, ktorý však puk neprestrčil medzi Karnachuove betóny. Ďalšími dobrými pokusmi pohroziliorsberg a Reichenberg. Na druhej strane preverili Haugena Demkov a Pavlovič. Bielorusi mali veľkú šancu po akcii Ligleta, keď sa ku dvom dobrým strelám dostal obranca Lisovec, ale neuspel. Gól nepriniesla ani nórska presilovka v závere tretiny. Bielorusi v úvode druhého dejstva nepremenili presilovku, no v 27. minúte už otvorili skóre. Stefanovič vystihol za bránkou prihrávku súpera, našiel Lisovca a ten zasunul puk do odkrytej bránky - 1:0. Nórska odpoveď neprišla počas vyše polminútovej presilovky o dvoch mužov, ale krátko po nej už áno. V 36. minúte sa trafil parádne do ľavej šibenice Sörvik - 1:1. Vyrovnaný stav nevydržal dlho a v 38. minúte viedli opäť Bielorusi, Stas našiel pred kruhmi Kulakova a ten zvýšil na 2:1. Severania dokázali otočiť v priebehu troch minút v úvode tretej tretiny. Najprv vyrovnal v 42. po individuálnej akcii Reichenberg a v 44. ich poslal do vedenia Holös, ktorého našiel voľného pred bránkou Thoresen - 2:3. Záver dramatického duelu však patril Bielorusom. V 55. minúte vyrovnal Šinkevič a v 57. rozhodol najlepší hráč zápasu Lisovec.

Video zápasu


Povedali po zápase:

Charles Linglet (Bielorusko): "Bolo to náročné. Išli sme dnes vyhrať. Teraz sa cítime omnoho lepšie. V ďalších turnajoch ,ako je tento, sa budeme musieť od tohtoročného odraziť a vylepšiť niektoré veci. Musíme sa pripraviť na dôležité zápasy. Nemôžeme si dovoliť neukázať svoju hru a kvalitu v prvých štyroch zápasoch."

Patrik Thoresen (Nórsko): "Je to samozrejme veľké sklamanie. Mohli sme sa dostať na 9. miesto v konečnom účtovaní, čo bol náš cieľ. Takže je to sklamanie ako sme hrali. Viem, že Bielorusko je kvalitný tím, ale oni o nič nehrali, kým my áno. Strácali sme veľmi veľa pukov a nechávali sme im veľa priestoru v obrannom pásme. Bol to dnes hrozný výkon."

Bielorusko - Nórsko 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)


Góly: 27. Lisovec (Stefanovič), 38. Kulakov (Stas, Demkov), 55. Šinkevič (Kovyršin, Stefanovič), 57. Lisovec (Pavlovič, Linglet) - 36. Sörvik (M. Olimb), 42. Reichenberg (Thoresen, Ödegaard), 44. Holös (Martinsen, M. Olimb). Rozhodcovia: Piechaczek (Nem.), Wehrli (Švaj.) – Leermakers (Hol.), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.
     

Bielorusko: Karnauchov - Šinkevič, Chenkel, Vorobej, Jevenko, Korobov, Lisovec - Demkov, Stas, Kulakov - Kogalev, Kovyršin, Stefanovič - Pavlovič, Šarangovič, Linglet - Drozd, Volkov
     

Nórsko: Haugen - Holös, Lesund, Nörstebö, Ödegaard, Bonsaksen, Sörvik, Johannesen - Martinsen, M. Olimb, K. A. Olimb - Reichenberg, Forsberg, Thoresen - Valkvae Olsen, Bastiansen, Karterud - Olden, Röymark, Roest - Trettenes


foto: iihf.com

zdroj: tasr


LIVE VYSIELANIE

Momentálne sa nevysiela.