Francúzi sa rozlúčili so šampionátom víťazstvom (VIDEO)

Francúzi zakončili svoje účinkovanie na domácich majstrovstvách sveta víťazne. V záverečnom zápase zdolali Slovinsko 4:1.

 Úvodná tretina príliš veľa hokejovej krásy nepriniesla. Duel nemal vysoké tempo a chýbali gólové možnosti. Dve najväčšie si vypracovali slovinskí hokejisti, ktorí boli aj strelecky aktívnejší. V 6. minúte sa ocitol pred Huetom Goličič, ale puk nepretlačil do odkrytej časti bránky. V 17. minúte fauloval Janil unikajúceho Mušiča a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. Sám faulovaný ale nenašiel miesto medzi Huetovými betónmi. Druhá tretina sa rozbehla vo vysokom tempe. Už po niekoľkých sekundách nastrelil S. da Costa konštrukciu bránky. Na druhej strane mali obrovskú šancu Ograjenšek a Rodman, no puk z bránkovej čiary vyhodil jeden z obrancov. Francúzi sa presadili v 28. minúte počas presilovky. Od modrej vypálil aktívny Auvitu a puk pred brankárom tečoval Roussel. O tri minúty viedli už 2:0. Bellemare si nakorčuľoval od mantinelu do stredu tretiny, pripravil palebnú pozíciu na hranici kruhov Auvitovi a ten namieril presne. A rozdiel mohol byť aj trojgólový, no po dobre zahranom prečíslení 2 na 1 Auvitu netrafil. V 45. minúte však "galský kohút" dostal výhodu sedemsekundovej presilovky o dvoch hráčov a za šesť sekúnd ju dokázal aj využiť. Strelu Auvita tečoval do siete opäť Roussel - 3:0. Francúzi dohrávali presilovku o jedného, no nedali si pozor a kapitán Muršak premenil svoj únik bekhendovým blafákom - 3:1. Slovinci si vypracovali ešte niekoľko dobrých šancí, trafil žŕdku, no gól už nedali a tak prehrali aj v siedmom zápase na MS. Duel okorenil hetrik Roussela, ktorý zvýšil na konečných 4:1 v oslabení do prázdnej bránky.
Niekoľko sekúnd pred koncom duelu si Francúzi zobrali oddychový čas a vystriedali brankára Hueta, keďže ten sa rozlúčil s národným dresom a ešte počas zápasu si podal ruky so všetkými spoluhráčmi. Spolu s ním ukončil za burácania tribún reprezentačnú kariéru aj kapitán Laurent Meunier.

Video zápasu


Povedali po zápase:

Antoin Roussel (Francúzsko): "Pre týchto dvoch, ktorí boli pri tíme desať a viac rokov, je to dôležité víťazstvo. Boli v národnom tíme veľmi dlho. Sú to neuveriteľný chlapíci a ja som veľmi rád, že som si mohol s nimi zahrať v jednom tíme, veď boli mojimi idolmi, keď som vyrastal."

Pierre-Edouard Bellemare (Francúzsko): "Museli sme makať a zostať v top divízii. Ale bolo veľmi príjemné hostiť takýto turnaj. Prišlo sem veľmi veľa divákov. Boli tu najlepší hokejisti po veľmi dlhej dobe."

Jan Mursak (Slovinsko): "Stále sme nehrali svoj najlepší hokej. Naše vystúpenie bolo sklamaním. Možno ešte nemáme na najvyššiu divíziu, ale sme dobrá partia. Určite si na to sadneme, porozprávame a nabudúce sa predvedieme silnejší."

Francúzsko - Slovinsko 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 29. Roussel (Auvitu, S. da Costa), 32. Auvitu (Bellemare, Roussel), 45. Roussel (Auvitu), 59. Roussel - 45. Muršak (Mušič, Pintarič). Rozhodcovia: Iverson (Kan.), Lemelin (Rak.) – Leermakers (Hol.), Oliver (USA), vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:1, 12.807 divákov.
     

Francúzsko: Huet (60. Hardy) – Auvitu, Hecquefeuille, Manavian, Besch, Janil, Raux, Dame-Malka – Bellemare, S. da Costa, Roussel – Fleury, T. da Costa, Treille – Perret, Meunier, Rech - Lamperier, Ritz, Douay - Bouvet
     

Slovinsko: Pintarič - Kranjc, Vidmar, Kovačevič, Repe, Robar, Gregorc, Podlipnik, Tavželj - Verlič, Muršak, Urbas - Sabolič, Tičar, Jeglič - Rodman, Goličič, Ograjenšek - Pem, Mušič, Kuraltfoto: iihf.com

zdroj: tasr

LIVE VYSIELANIE

Momentálne sa nevysiela.