Kanada do štvrťfinále z 3. miesta

Hokejisti Kanady zvíťazili vo svojom záverečnom zápase B-skupiny  nad Nemeckom 3:0

Zámorský tím bol počas zápasu strelecky aktívnejší a napokon vyhral rozdielom triedy.  Mali ideálny štart do zápasu, keď už v 20. sekunde zužitkoval Schenn prihrávku Nugent-Hopkinsa - 1:0. Favorit bol aj v ďalších minútach prvej časti aktívnejší, ale brankár Treutle viackrát podržal svoj tím.
Nemci po prestávke zlepšili svoj výkon, vyrovnali hru, ale v 29. minúte Nugent-Hopkins trafil spoza súperovho hráča ideálne - 2:0. Nemci herne držali krok s kanadským tímom, ale veľkou prekážkou bola defenzíva súpera.
Keď v 50. minúte Edmundson nabil Jostovi na tretí gól Kanady, bolo prakticky rozhodnuté. Ďalší priebeh už zdramatizovanie zápasu neprišniesol. Kanaďania pozornou defenzívou pomohli brankárovi Kuemperovi k čistému kontu.


B-skupina (Herning):

Kanada - Nemecko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Schenn (Nugent-Hopkins), 29. Nugent-Hopkins (McDavid, Ekblad), 50. Jost (Edmundson)
Rozhodcovia: Reneau (USA), Gofman - Lazarev (obaja Rus.), Fluri (Švajč.)
vylúčení: 2:3 na 2 min.
presilovky a oslabenia: 0:0
6300 divákov

Zostavy:

Kanada: Kuemper - Edmundson, Ekblad, Vlasic, Parayko, Murray, Pulock, Nurse - Nugent-Hopkins, McDavid, Schenn - Schwartz, Dubois, O'Reilly - Jost, Horvat, Eberle - Beauvilier, Barzal, Pageau

Nemecko: Treutle - M. Müller, Y. Seidenberg, D. Seidenberg, Holzer, J. Müller, Krupp, Mebus - Ehliz, Kahun, Draisaitl - Plachta, Hager, Eisenschmid - Michaelis, Tiffels, Noebels - Uvira, Pietta, Hoffin 


Kanaďania tak bez ohľadu na výsledok večerného zápasu Lotyšska s Dánskom obsadia 3. miesto v skupine. Vo štvrťfinále sa stretnú s druhým tímom kodanskej A-skupiny, ktorým bude zdolaný z večerného súboja Rusko - Švédsko. Nemci už boli pred zápasom bez šance na postup, v skupine skončili na 6. mieste.


(TASR)


Dianie na MS 2018