Nemci po dráme a nájazdoch idú do štvrťfinále (VIDEO)

Domáca nemecká reprezentácia postúpila do vyraďovacích bojov, keď zvíťazila v rozhodujúcom zápase nad Lotyšskom 4:3 po samostatných nájazdoch. Nemci zachraňovali zápas 33 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby.

Po úvodnej oťukávačke dostali Nemcov do hry presilovky, ale Lotyši ich vytláčali zo streleckých pozícií. Sami však až do 18. minúty prakticky nepodnikli nebezpečný útok a nevyužili jedinú šancu po raritnej chybe nemeckej defenzívy. Domáci mali jasnú iniciatívu, ale ani "nenormálny" pomer striel 19:4 im úspech nepriniesol. Takmer tutové šance mala tretina nemeckých útočníkov, ale stroskotávali na zakončení. Po piatich minútach druhej časti trafil Reimer žŕdku, v čase keď sa hra vyrovnala. Lotyši sa dokonca dostali do súvislejšieho ohrozovania nemeckého brankára v presilovkách, ale početnú výhodu na druhej strane využil dôrazný Wolf. O 27 sekúnd neskôr bolo už 2:0 po chybe ináč vynikajúceho brankára Merzlikinsa. Lotyši to však nevzdali, pridali na aktivite a ešte do prestávky znížili. Nemecký tím v treťom dejstve upadol do totálnej pasivity a iba vyhadzoval či vyvážal puky. Vydržalo mu to 8 a pol minúty, keď tlak Lotyšov využil šťastne na 2:2 Sprukts. Hra sa opäť vyrovnala a do vedenia išlo Lotyšsko, avšak v závere využili Nemci kontroverzné vylúčenie súpera.  Počas presilovky a power play skórovali 33 sekúnd pred sirénou. V svižnom predĺžení mali viac síl i odvahy na preriedenej ploche Lotyši, ale Grubauer dvakrát excelentne zachránil. V nájazdoch zo šiestich trafil iba Tiffels.

Video zápasu


Nemecko  - Lotyšsko 43sn (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 32. Wolf (Ehrhoff, Reimer), 32. D. Seidenberg (Kink, Müller), 60. Schütz (Draisiatl), + rozhodujúci nájazd Tiffels - 39. Skvorcovs (Sotnieks), 49. Sprukts (Indrašis, Sotnieks), 57. Džerzinš (Balinskis, Ro. Bukarts). Rozhodcovia: Gouin (Kan.), Ohlund (Švéd.) - Ritter (USA), ŠEFČÍK (SR), vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 18.688 divákov (vypredané).
     

Nemecko: Grubauer – Ehrhoff, Hördler, Reul, Müller, Abeltshauser, D. Seidenberg, Krueger – Kink, Kahun, Plachta - Fauser, Schütz, Tiffels - Draisaitl, Hager, Wolf - Y. Seidenberg, Ehlitz, Reimer
     

Lotyšsko: Merzlikins - Sotnieks, Kulda, Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Bindulis - Daugavinš, Džerinš, Ro. Bukarts - Sprukts, Ri. Bukarts, Indrašis - Skvorcovs, Girgensons, Kenins - Blugers, Pavlovs - Bičevskis.

foto: iihf.com

zdroj: tasr

LIVE VYSIELANIE

Momentálne sa nevysiela.