Rusi dominovali v prestížnom súboji (VIDEO)

Ruskí hokejisti zvíťazili vo svojom šiestom zápase na MS nad Lotyšskom 5:0. Favorit zápasu nemal s Lotyšmi vážnejšie problémy a po presvedčivom víťazstve poskočil na prvú priečku v A-skupine.

Favorit zápasu išiel za víťazstvom od prvých minút. Gusev síce v úvode nevyužil dieru v obrane Lotyšov, ale v 13. minúte išli Rusi do vedenia. Obranca Kiselevič presne namieril od modrej čiary a v 19. minúte zvýšil na 2:0 dôsledný Telegin. Keď v 21. minúte Namestnikov gólom zakončil únik dvoch proti jednému, bolo o víťazovi takmer rozhodnuté. Lotyši síce v druhej časti pridali v ofenzíve, snažili sa ohrozovať brankára Sorokina z rôznych pozícií, ale ku gólu to neviedlo. Keď v 36. minúte nevyužili presilovku, prišiel ruský trest a Kučerov pohotovou strelou zvýšil na 4:0. Lotyšský tréner Bob Hartley dal v 53. minúte šancu brankárovi Kalninšovi, ktorého gólovo privítal v presilovke Belov - 5:0.

Povedali po zápase:

Dmitri Orlov (Rusko): "Hlavná vec je, že sme tento zápas vyhrali. Pred sebou máme zajtra dôležitý duel proti USA, takže sme si nechceli narobiť problémy. Nedovolili sme súperovi veľa, snažili sme sa mať kontrolu nad pukom a ovládali sme hru."

Rusko - Slovinsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 13. Kiselevič (Panarin, Kučerov), 19. Telegin (Plotnikov), 21. Namestnikov (Panarin, Kučerov), 39. Kučerov (Panarin, Belov), 54. Belov (Gusev, Šipačov). Rozhodovali: Hribik, Jeřábek - Lhotský (všetci ČR), Jensen (Dán.), vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 16.439 divákov.

Rusko: Sorokin - Kiselevič, Gavrikov, Antipin, Belov, Orlov, Zub, Provorov - Plotnikov, Andronov, Telegin - Dadonov, Šipačov, Gusev - Panarin, Namestnikov, Kučerov - Ničuškin, Kuznecov, Barabanov - Tkačov

Lotyšsko: Punnerovs (53. Kalninš) - Sotnieks, Kulda, Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Bindulis, Jaks - Roberts Bukarts, Blugers, Daugavinš - Rihards Bukarts, Bicevskis, Indrašis - Keninš, Girgensons, Skvorcovs - Razgals, Pavlovs, Meija