Švajčiari vyhrali nad Čechmi a postupujú z 2. miesta (VIDEO)

Švajčiarski hokejoví reprezentanti zdolali vo svojom záverečnom zápase v parížskej B-skupine MS Česko 3:1. "Helvéti" sa tak cez svojho súpera dostali na druhú priečku tabuľky, ktorú im už nikto nevezme.

 Švajčiari mali výborný vstup do zápasu a už v 2. minúte sa ujali vedenia. Diaz vypálil z pravej strany, puk sa odrazil od jedného z Čechov k Praplanovi a ten ho zasunul za dezorientovaného Mrázka - 0:1. "Helvéti", ktorí nechali odpočívať viacerých dôležitých hráčov, boli aktívnejší aj v ďalších minútach úvodného dejstva. Česi mali najväčšiu príležitosť počas presilovky, keď sa puk snažili pretlačiť za Schlegela Kovář i Birner, ale neuspeli. Ďalšiu tutovku Švajčiarov mal v 13. minúte Malgin, ale samostatný únik nezakončil druhým gólom. V 25. minúte mali Švajčiari prečíslenie 4 proti 2, ale proti Mrázkovi nepochodil ani Herzog. Česká obrana stála na slabých základoch a o minútu neskôr prišlo k ďalšiemu brejku 2 na 1, opäť vynikol český gólman. V 29. minúte však poslal delovku od modrej Suri, Mrázek si na puk siahol, no vypadol mu z lapačky a skončil v bránke - 0:2. Aj v ďalších minútach boli aktívnejší Švajčiari, ktorí bojovali o konečné 2. miesto v skupine na úkor svojho súpera. Česi odpovedali až v 35. minúte, druhá formácia si vytvorila tlak, Pastrňák posunul napravo voľnému Červenkovi a ten poslal puk ponad ležiaceho Schlegela - 1:2. V 46. minúte napálil žŕdku Loeffel. Mierny tlak Čechov v ďalších minútach nepremenili na gól Pastrňák ani Zohorna a tak zasvietilo svetlo nad druhou bránkou. K odrazenému puku sa dostal Brunner, ktorý okamžite vystrelil a Mrázek nestihol zasiahnuť - 1:3. Česi v závere odvolali brankára, ale gól sa im už streliť nepodarilo.

Video zápasu


Povedali po zápase:

Thomas Rufenacht (Švajčiarsko): "Chceli sme sa dobre naladiť pred štvrťfinále. Nevedeli sme, ako sa vyvíja zápas medzi Ruskom a USA, ale chceli sme vyhrať. Sme radi, že sme získali body v každom zápase. Možno je to trošku prekvapenie pre ľudí zvonka, ktorí o nás rozmýšľali, ale my sme ukázali charakter."

Michal Řepík (Česko): "Chceli sme vyhrať a ostať na druhom mieste. Mali sme motiváciu. Toto sú majstrovstvá sveta, nechceli sme prehrať ani jeden zápas. Musíme však uznať kvality Švajčiarska. Hrali tvrdý a rýchly hokej. Zablokovali veľmi veľa striel, takže sme sa nedostali k dorážkam a nemali sme v ich pásme kontrolu nad pukom."

Česko - Švajčiarsko 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 35. Červenka (Pastrňák, Šulák) - 2. Praplan (Diaz), 29. Suri (Kukan, Schlumpf), 53. Brunner (Richard, Marti). Rozhodcovia: KUBUŠ (SR), Linde (Švéd.) – Deďuľa (Biel.), Sormunen (Fín.), vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 4531 divákov.
     

Česko: Mrázek - Šimek, Gudas, Krejčík, Jeřábek, Rutta, Kempný, Kundrátek, Šulák - Voráček, Plekanec, Sobotka - Pastrňák, Kovář, Červenka - Řepík, Vrána, Birner - Zohorna, Hanzl, Horák
     

Švajčiarsko: Schlegel - Diaz, Marti, Schlumpf, Kukan, Loeffel, Genazzi - Herzog, Ambühl, Malgin - Suri, Haas, Praplan - Bodenmann, Richard, Brunner - Schäppi, Suter, Rüfenacht

foto: iihf.com

zdroj: tasr

LIVE VYSIELANIE

Momentálne sa nevysiela.