Švédsko - Rakúsko, obhajca vybavil zápas za 6 minút

Švédski hokejoví reprezentanti deklasovali vo štvrtkovom zápase bratislavskej B-skupiny MS Rakúsko 9:1.

Úradujúci majstri sveta mali expresný štart, v priebehu úvodných šiestich minút strelili tri góly a prakticky rozhodli o svojom víťazstve. Jedným z dvojice hlavných rozhodcov bol Slovák Peter Stano.
"Tri korunky" si po tretej suverénnej výhre v rade upevnili priebežné tretie miesto v tabuľke, po dni voľna nastúpia v sobotu o 20.15 h proti zatiaľ stopercentným Švajčiarom. Rakúšania, ktorí stále čakajú na prvý triumf na šampionáte, sa už v piatok o 16.15 h stretnú s takisto bezbodovými Nórmi.

Švédi nastúpili aj s novou posilou Landeskogom a kapitánovi Colorada stačilo iba pár sekúnd na to, aby sa strelecky presadil. Po prihrávke Lindholma skóroval už v 69. sekunde pri svojom prvom striedaní hneď z prvej strely na bránku. Favorit sa naštartoval a v rýchlom slede pridal ešte dva góly, takže o víťazovi bolo v 6. minúte prakticky rozhodnuté.

Rakúšania neboli schopní držať súperovo tempo, tobôž narúšať jeho strojové kombinácie. Na 5:0 zvýšil A. Kempe, v druhej tretine sa Rasmussen dokonca presadil pri vlastnom oslabení. A to mohol outsider prehrávať aj vyšším rozdielom nebyť skvelých zákrokov brankára Starkbauma. Keď na začiatku tretej časti zvýšil Ekman-Larsson v presilovke na 8:0, zostala už len jediná otázka - či Rakúšania dokážu zabrániť potupnej desiatke. To sa im napokon podarilo, dokonca M. Raffl dosiahol čestný úspech.