Vicemajstri po zápase s Rakúskom na čele tabuľky

Švajčiarski hokejisti zvíťazili v utorkovom dueli MS nad Rakúskom 4:0 a vrátili sa na čelo bratislavskej B-skupiny.

Úradujúci vicemajstri sveta v alpskom derby herne dominovali, dlho sa však trápili v koncovke a výsledok bol otvorený až do 54. minúty, keď favorita ukľudnil gól Romana Josiho na 2:0.

hokej RTVS

Video

Pozrite si zostrih najzaujímavejších momentov zápasu.

Zaujímavosti zo zákulisia aj na facebookovej stránke Šport v RTVS.

Švajčiari splnili plán a po troch zápasoch mali na konte plný počet 9 bodov. Na regeneráciu mali len necelých 18 hodín, už v stredu o 16.15 h ich čakal duel s Nórmi. Rakúšania odohrajú ďalší zápas v skupine vo štvrtok (16.15) proti úradujúcim majstrom sveta Švédom.

Prvú dvadsaťminútovku ovplyvnili časté vylúčenia, hralo sa väčšinou v nerovnovážnom stave. Favorit gólovo vyjadril svoju prevahu až v závere tretiny po spolupráci svojich opôr z NHL, Fiala pri prečíslení 2 na 1 strelou z prvej zužitkoval "žabku" Hischiera - 1:0. Švajčiari diktovali tempo hry, vírivým pohybom zamestnávali súperových obrancov a aj si vytvárali šance, ktoré však hasil pozorný Kickert.

Postupne Hofmann, Martchini, Diaz, Praplan a S. Moser neuspeli v koncovke. Švajčiari nevedeli zlomiť súpera a viditeľne znervózneli. V tretej časti sa začali dopúšťať zbytočných faulov a rozhodcovia ich dokonca poslali do troch, oslabenie iba s námahou ubránili. O osude stretnutia definitívne rozhodla až gólová delovka Josiho, ktorý v 54. minúte zvýšil na 2:0. Záver sa natiahol pre výmenu poškodeného plexiskla. Po obnovení hry už Rakúšania zdramatizovať súboj nedokázali, naopak Kurashev a Andrighetto v presilovkách spečatili víťazstvo.

hokej RTVS

Video

Pozrite si záznam zápasu z archívu.

Zaujímavosti zo zákulisia aj na facebookovej stránke Šport v RTVS.

B-skupina (Bratislava):

Švajčiarsko - Rakúsko 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 20. Fiala (Hischier, Praplan), 54. Josi (Loeffel, S. Moser), 59. Kurashev (Hischier), 60. Andrighetto (Diaz, Praplan). Rozhodovali: Kaukokari, Rantala - Nikulainen (všetci Fín.), Jensen (Dán.), vylúčení: 4:9 na 2 min., navyše Weber - Herburger obaja 10 min. za narazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 4488 divákov.

Švajčiarsko: Berra - Josi, Weber, J. Moser, Diaz, Loeffel, Frick, Fora - Fiala, Hischier, Praplan - Hofmann, Kurashev, Martschini - Andrighetto, Haas, Scherwey - S. Moser, Bertschy, Ambühl - Rod

Rakúsko: Kickert - Pallestrang, Schlacher, Schumnig, Heinrich, Peter, Wolf, Unterweger, Strong - Ganahl, Herburger, Schneider -Hofer, M. Raffl, T. Raffl - Haudum, Baumgartner, Zwerger - Cijan, Rauchenwald, Obrist

Zdroj:TASR

Novinky